DİYARBAKIR ÇERMİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇERMİK KİTAP ŞENLİĞİ

"Okumak Köprü Kurmaktır, Geçmişten Geleceğe" 
ÇERMİK KİTAP ŞENLİĞİ

          Çermik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Vizyon 2023 Büyük Türkiye hedefi doğrultusunda gerçekleştirilecek olan '' Çermik Kitap Şenliği'' kitapla buluşma projesi öğrenciler, gençler ve ailelerle birlikte toplumunun bütününü kapsamaktadır. 

"Okumak Köprü Kurmaktır, Geçmişten Geleceğe" sloganı ile yola çıktığımız projede, özel olarak oluşturulacak etkinlik alanında yayınevlerinin kuracağı stantlar ile çocuk kitapları, eğitim setleri, destekleyici yayınlar, roman, hikâye, deneme, araştırma, târih, kişisel gelişim gibi zekâ oyunları, sanatsal ürünler ve nice kitaplar okuyucuları ile buluşmuştur.

 Proje kapsamında fuar alanında çeşitli etkinlikler düzenlenmiştir. Bunların başında seminerler, söyleşi, dinleti, yazar-okuyucu buluşmalarını sağlanmış imza etkinlikleri düzenlenmiştir.

         Etkinlik kapsamında eğitici oyunlar, değerler eğitimi ve tiyatrolar, çocuklar için maskotlu şenlikler, oyun gösterileri, masal ve hikâye okumaları düzenlenlenmiştir.

          Milli birlik ve kalkınmanın toplumun tüm kesimlerine yayılması için başlatılan "Çermik Kitap Şenliği" kitapla buluşma etkinlikleri, öğrencilerimizin kitap okumayı alışkanlık haline getirmesine destek ve yardımcı olmak için başlatılan çok kapsamlı bir projedir. 

Proje Kapsamında Yapılanlar:

-İmza Günleri

-Köy okulları öncelikli olmakla birlikte merkezdeki okullarda öğrenciler ve öğretmenlerle söyleşiler

-Edebiyat Eserleri

-Çocuk Kitapları

-Dergi tanıtımları

-Fotoğraf, resim, el sanatları etkinlikleri

-Atölye Çalışmaları (Çizim atölyesi, Ayraç yapımı atölyesi, masal atölyesi)

-Pandomim ve kukla gösterisi

16-12-201916-12-201916-12-201916-12-201916-12-201916-12-201916-12-2019

Hükümet Konağı Kat 2 21600 Çermik/Diyarbakır - 0412 461 21 46

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.