DİYARBAKIR ÇERMİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemizde Konferanslar Devam Ediyor

İlçemizde Konferanslar Devam Ediyor

Dicle Üniversitesi’nde görev yapan profesörler ilçemize adeta çıkarma yaptı. 20 gün sürecek seminerlerde öğrencilere hem sınavlarla ilgili hem de seçecekleri bölümlerle ilgili bilgiler verilecek. Aynı zamanda Osmanlı döneminde ilçemizin sosyal ve idari yapısı ve Çermik Sancağı hakkında da bilgilendirme yapılacak.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Diyarbakır Çermikliler Derneği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından organize edilen program kapsamında profesör ve yardımcı doçentler ilçemizde öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldiler.

İlk olarak Dicle Üniversitesi Sekreter Yardımcısı Hasan Yavuz tarafından verilen seminerde, Dicle Üniversitesi bölümleri, imkanları ve sosyal yaşantısı hakkında ortaöğretim öğrencilerine eğitim verildi. Program kapsamının ikinci gününde Dicle Üniversitesi Diyarbakır Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Davut Karaaslan tarafından öğrencilere sınav kaygısı başlığı altında öğrencilerin sınav kaygılarına kapılmamaları için seminer düzenlendi. Yine Prof. Dr. Karaaslan tarafından ikinci bölümde biyoçeşitlilik, kuşlar ve memeliler konulu konferans düzenledi.

Önümüzdeki günlerde de konferansların devam edeceğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murat Bozdoğan, “Yirmi gün sürecek program kapsamında Dicle Üniversitesi’nin değerli öğretim görevlileri, çocuklarımız ile bir araya gelecek. Bu kapsamda Prof. Dr. Feyyaz Durap, tüm dünyanın mücadele ettiği “küresel ısınmanın eşiğinde dünya; etmenler ve çözüm önerileri”, Yrd. Doç. Dr. Salih Erpolat hocamız tarafından “Osmanlı döneminde Çermik Sancağı’nın sosyal ve idari yapısı”, Yrd. Doç. Dr. Tahsin Kula tarafından “stresle mücadele, benliğin güçlendirilmesi”, Prof. Dr. Nurettin Turgay tarafından “Hz. Muhammed, Kur’an, İslam’da sevgi, barış, birlik ve kardeşlik”, Prof. Hamdi temel tarafından özellikle naylon ürünlere karşı verilen mücadeleyi gözler önüne serdiği “Naylon aşkı öldürür”, Prof. Dr. Aydın Vural tarafından “Gıda Güvenliği ve Hijyen” adlı konferanslar düzenlenecek.

Son gün ise Miraç Ergenekon tarafından öğrencilerimiz eğlenceli vakit geçirebilmesi için tek kişilik bir gösteri yapacak. Bu güzel organizasyonda bizlerle birlikte olan değerli hocalarımıza ve organizasyonun yapılmasında yardımcı olan Diyarbakır Çermikliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne teşekkür ediyorum.” 

12-05-2016

Hükümet Konağı Kat 2 21600 Çermik/Diyarbakır - 0412 461 21 46

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.