DİYARBAKIR ÇERMİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLİMİZ GENELİNDE NORM KADRO FAZLASI DURUMDA OLAN ÖĞRETMENLERİN (Kadrolu) İHTİYAÇ OLAN EĞİTİM KURUMLARINA ATANMAK ÜZERE SİSTEM ÜZERİNDEN YAPACAKLARI BAŞVURU ŞARTLARI

İLİMİZ GENELİNDE NORM KADRO FAZLASI DURUMDA OLAN ÖĞRETMENLERİN (Kadrolu) İHTİYAÇ OLAN EĞİTİM KURUMLARINA ATANMAK ÜZERE SİSTEM ÜZERİNDEN YAPACAKLARI BAŞVURU ŞARTLARI

İLİMİZ GENELİNDE NORM KADRO FAZLASI DURUMDA OLAN ÖĞRETMENLERİN (Kadrolu) İHTİYAÇ OLAN EĞİTİM KURUMLARINA ATANMAK ÜZERE SİSTEM ÜZERİNDEN YAPACAKLARI BAŞVURU ŞARTLARI

 

1. AŞAMA

a ? İlimize bağlı (17) on yedi ilçe merkezine bağlı Eğitim Kurumlarında Norm Kadro Fazlası durumunda olan Öğretmenlerin (Kadrolu) ihtiyaç olan eğitim kurumlarına (her öğretmen kendi ilçesi içinde atanacağından kendi ilçesindeki ihtiyaç olan eğitim kurumlarını görecektir.) atanmaları sistem üzerinden hizmet puanı ve tercih üstünlüğü dikkate alınarak Öğretmenlerin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 53. maddesine göre yapılacaktır.

 

b ? Norm Kadro Fazlası durumda olan on yedi (17) ilçeye bağlı okullarda görev yapan tüm öğretmenler (Kadrolu) başvuru yapmak zorundadırlar. Norm Kadro Fazlası durumunda olup, kadrosu A ilçesinde iken, B ilçesinde geçici görevlendirilme ile çalışan, ücretsiz izinde (kısa süreli) olanlar ile Askerlik hizmetini yürüten tüm Öğretmenlere (Kadrolu) yapılacak olan duyurular kadrolarının bulunduğu ilçe Milli Eğitim Müdürlüğünün görev ve sorumluluğundadır.

 

c? Başvuru yapan Öğretmenlerin (Kadrolu) tümünün hizmet puanı başvuruların son gününü baz alarak hesaplanıp sistemde yansıtılmaktadır. Sistem üzerinden başvuru yapacak olan öğretmenlere (Kadrolu) ait bilgilerde hata olanların bilgilerin güncellenmesi amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnsan Kaynakları Şubesine (Öğretmen Atama) başvuruda bulunmaları gerekmektedir.

 

ç ? Öğretmenler başvuru esnasında sisteme girdikleri tercihlerin ve bilgilerin doğruluğundan birinci derecede sorumludurlar. Okul Müdürleri Öğretmenlerin yaptıkları başvuru sonucu sistemden almış oldukları çıktı üzerindeki bilgilerin doğru olup olmadığını kontrol ederek uygun olan başvuruların çıktılarını onaylanması konusunda yetkili ve sorumludurlar. (Sistem sadece norm kadro fazlası durumda olan Öğretmenlere açılacaktır.)

 

d ? On Yedi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı eğitim kurumlarında görevli Norm Kadro Fazlası durumunda olan bütün Öğretmenler (Kadrolu) birinci aşamada açılacak olan ve sistem üzerinden görülen tercihlerden (25) okul seçecek ve kayıt işlemini gerçekleştirecektir. Kayıt altına alınan başvurulardan iki adet çıktı alınacak ve bu çıktılar okul Müdürü tarafından onaylandıktan sonra bir nüshası kurum Müdürü tarafından ilgili ilçede bulunan Öğretmenin dosyasına bir nüshası ise Öğretmene verilecektir.

 

e ? Anadolu Liseleri, İmam Hatip Liseleri ve Meslek Liselerine tüm alan Öğretmenleri başvuruda bulunabilirler. Ancak Güzel Sanatlar Lisesine (Görsel Sanatlar, Müzik) Diyarbakır Spor Lisesine ise (Beden Eğitimi) alanında görev yapan Öğretmenlerin atamaları sınavla veya mevzuat hükümleri doğrultusunda yapıldığından diğer kurumlarda görev yapan Öğretmenler başvuru yapamazlar.

 

f ? Görev yaptığı kurumdan hizmetin gereği (Soruşturma sonucu) başka bir eğitim kurumuna atanan ayrıldığı eğitim kurumuna ilçe dışına atanan Öğretmenler ise ayrıldığı ilçeye aradan (3) Üç yıl geçmeden yer değiştirme talebinde bulunamazlar.

 

g ? Öğretmenlerin tercih ettikleri okulları seçerken dikkatli olmaları ve tercihlerini yapmaları gerekmektedir. Onaylanan ve ataması gerçekleşen Öğretmenlerin atamaları iptal edilmeyecektir.

 

ğ ? Bakanlığımızca yetki verilmesi sonucunda kurum yetkililerince girilen normlar dahilinde MEBBİS modülünde görülen veriler ile atama iş ve işlemleri yapılacağından kurumlardan gelecek olan ve MEBBİS modülündeki veriler ile uyuşmayan yazılar ile ilgili işlemler yapılmayacaktır.

 

ı ? İlimize bağlı (17) İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı eğitim kurumlarında Norm Kadro fazlası durumunda olan ve birinci aşamada ihtiyaç olarak açılan eğitim kurumlarına başvuru yapan ve atanamayanlar ile başvuruda bulunmayan Öğretmenlerin (Kadrolu) atamaları kadrolarının bulunduğu ilçe içinde, ihtiyaç olan eğitim kurumlarına hizmet puanları (en yüksekten başlayarak) dikkate alınarak RESEN yapılacaktır.

 

 

2. AŞAMA

 

a ? İlk aşamada ilçesinde Norm Kadro Fazlası durumunda kalan ve alanında ilçesinde ihtiyaç olmayan Öğretmenlerin (Kadrolu) il genelinde (17 ilçe) açık kalan okullara sistem üzerinden tercihleri ve Hizmet puanları dikkate alınarak atama işlemleri yapılacaktır.

 

b ?2. Aşamada Tercih üstünlüğüne göre yapılan atamalar sonucunda norm fazlası durumunda kalan tüm Öğretmenler Kadrolu öğretmenler dört merkez ilçe içinde, RESEN atama işlemleri yapılacaktır.

 

NOT    :Başvurular:     http://diyarbakir.meb.gov.tr    adresinden yapılacaktır.

 

 

   

 

BAŞVURU SÜRELERİ

 

1.AŞAMA

 

Duyurunun Yapıldığı Tarih                                                                : 17.11.2020

İlçe İçi Başvuruların Başlama Tarihi                                                          : 20.11.2020 ? 08:30

Başvuruların Biteceği Tarih                                                                : 23.11.2020 ? 15:00

Atanamayan Öğretmenlerin ilçe içi Resen Atama İşlemleri                       : 24.11.2020

 

Sonuçların Açıklanacağı Tarih                                                         : 25.11.2020

 

 

 

2. AŞAMA

 

 

İl geneli başvuruların başlama Tarihi                                                 : 26.11.2020 ? 09:30

İl geneli Başvuruların biteceği Tarihi                                                          : 27.11.2020 ? 15:00

(Kadrolular dört merkez ilçe içinde) Resen atama işlemleri               : 28.11.2020

 

Sonuçların Açıklanacağı Tarih                                                        : 30.11.2020

 

 

 

Hükümet Konağı Kat 2 21600 Çermik/Diyarbakır - 0412 461 21 46

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.