DİYARBAKIR ÇERMİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kitap Okuma Sevdası Projesi

Kitap Okuma Sevdası Projesi

         Okumak insanın kişisel gelişimini sağlayan önemli etkenlerden biridir; insanın düşünce yapısını , hayal dünyasını geliştirir, sözcük dağarcığını artırır. Spor yapmak vücut için nasıl egzersiz imkanı sağlıyorsa ; kitap okumakta beynin kapasitesini artırmada egzersiz işlevi görür.

Çermik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde Güney Ortaokulu tarafından oluşturulan ´´Kitap Okuma Sevdalıları´´ projesinin amacıda; öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırarak, toplumsal duyarlılık ile yorumlama bilgi ve becerisi kazandırmaktır. Proje kapsamında Güney ortaokulu ve Cavit Torun İmam Hatip ortaokulu pilot okullar seçildi. Bu okullarda sınıf kitaplıkları oluşturulup, bu kitaplıklarda yer alan kitaplar öğrencilere dağıtılacak. Okunan kitaplardan öğrenciler sınava tabi tutulup en çok kitap okuyan öğrencilerde ödüllendirilecek. Ayrıca proje kapsamında velilerinde bu noktada bilinçlenmesi amaçlı veli seminerleri düzenlenecektir.  

Hükümet Konağı Kat 2 21600 Çermik/Diyarbakır - 0412 461 21 46

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.