DİYARBAKIR ÇERMİK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerden ´Sanki Yedim´ Kampanyası

Öğrencilerden ´Sanki Yedim´ Kampanyası

    15 Temmuz Şehitleri Ortaokulu öğrencileri “Sanki yedim” kampanyası başlatarak, Halep’teki yaşanan iç savaş yüzünden mağdur olan mülteciler için yardım topladı.
Çermik 15 Temmuz Şehitleri Ortaokulu öğrencileri “Sanki yedim” kampanyası çerçevesinde biriktirdikleri 500 TL nakdi yardımı Diyanet Vakfı bünyesinde oluşturulan hesaba yatırdı. Öğrenciler, kampanyanın adıyla ilgili şu hikayeden esinlendiklerini kaydetti:
    “Rivayet edilir ki, İstanbul Fatih Sinanağa Mahallesi Kırbacı Sokak’ta yer alan caminin, en kayda değer özelliği, ilgi çekici hikayesidir. Keçeci Hayreddin veyahut Adanalı Şakir Efendi’nin olduğu belirtiler hikayenin kahramanı net olarak bilinmemektedir. Kahraman canı bir şey yemek istediğinde sürekli bir şekilde ‘sanki yedim’ diyerek istediğini almayıp parasını biriktirmiştir. Zamanla biriken paralardan Sanki Yedim Camisi inşa edilmiştir. İşte bu hikayeden esinlenerek Halep’teki kardeşlerimize ‘Sanki yedim’ diyerek yardım etmek istedik.”
   

 

11-01-2017

Hükümet Konağı Kat 2 21600 Çermik/Diyarbakır - 0412 461 21 46

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.